איגוד ערים כינרת פותח מחדש את חוף דגניה

לאחר מספר שנים בהם היה חוף דגניה סגור פותח מחדש איגוד ערים כינרת את החוף  שיקום המקום יושלם על ידי חברת המים מקורות 

בשורה לציבור המטייליםלאחר מספר שנים בהם היה חוף דגניה סגור ומושבת, הוא יפתח לציבור הרחב.  מדובר ברצועת חוף בשטח של כ-3 דונם (תלוי ברום מפלס המים)

בה קו חוף שנפרש לאורך כ-75 מטרים. 

עידן גרינבאום, יו"ר איגוד ערים כינרת: "לאחר שנים של הזנחה ותקופה ארוכה בה החוף היה סגור, איגוד ערים כינרת מממש את תפקידו ויפתח רצועת חוף שקטה נוספת לטובת בילוי בכינרת לציבור הרחב. אני קורא לכל המבקרים בחופים לשמור הניקיון ועל המתקנים".

יואב דקל, מנהל מרחב צפון במקורות ברך על המהלך ואמר שעם סיום העבודות, הציבור יוכל ליהנות מהמתחם החדש לצרכי פנאי ונופש.

בשנים האחרונות החוף היה סגור לציבור עקב עבודות נרחבות שביצעה חברת המים הלאומית מקורות שכללו הקמת תשתית הולכה לצנרת מים תתקרקעית, כחלק מפרויקט "קו כב"ש" לאספקת מים לממלכת ירדן, וזאת במסגרת הסכם שנחתם בין ישראל לירדן. הסכם זה נחתם במקור באמצע שנות ה-90, והורחב בשנה שעברה כך שמדינת ישראל מספקת לירדנים עד כ-100 מיליון מטר/קוב מים בשנה, וזאת באמצעות מערכות ההולכה של מקורות. 

עם סיומן של העבודות הוחלט כאמור לשקם את שטח החוף ולפתח אותו לרווחת הציבור. העבודות יבוצעו על ידי איגוד ערים כינרת, כאשר את המימון לקראת הפתיחה המחודשת הקציבה חברת המים מקורות. העבודות במקום צפויות להימשך עד כשלושה חודשים. 

על פי תקנות משרד הפנים רצועת החוף במקום הוגדרה כחוף אסור לרחצה, ולכן הפתיחה המחודשת תתמקד בפיתוח החוף ובעבודות נופיות שיכללו בין השאר פירוק והוצאת מטרדים מהמים, חישוף הקרקע ושיקומה לאחר שהסתיימו עבודות התשתית שם, בניית מסלעות, שיקום קירות, בניית טבעת שבילים, הצבת ספסלי ישיבה, פיזור אדמה גננית ונטיעות, מעקות בטיחות, שילוט, וכמובן הנגשה לאנשים עם מוגבלויות.

צילום: איגוד ערים כינרת