שטחי עמק החולה סובלים מדי שנה מבעיות רטיבות, הפוגעים ביכולת העיבוד החקלאי בזמן, הורדת תנובת הגידולים החקלאיים ולעיתים אף פסילת שטחים מגידולים חקלאיים הן בגידולי שדה והן בשטחי מטע.
עבודה בשיתוף פעולה הדוק עם תא שימור קרקע של משרד החקלאות והחברה לחקלאות בגליל העליון הניבה תכניות רבות לשימור קרקע ולתקצוב משרד החקלאות.
השנה בוצעו עבודות ניקוז תת קרקעי להורדת מפלסי מי תהום בשטחים נרחבים במרכז עמק החולה בהם עיקר העבודה התבטא ביצירת תשתית ניקוז תת קרקעית במפלס נמוך מעומק העיבוד, הכנת פתרון קצה למובלי הניקוז, פריסת צנרת מחוררת (שרשורית) עטופה בבד וחצץ לניקוז מהיר של השטח. בין העבודות ניתן לציין את שטחי מעיין ברוך – פרדס ב', כפר סאלד – פרדס נחל ברכה, דן – גד"ש מופתחרה, כפר הנשיא – גד"ש, יפתח – גד"ש, החברה לחקלאות – חוות הגד"ש, להבות הבשן – גד"ש חיאם וגד"ש מ3, עמיעד – שטחי אבוקדו מזרחית לכביש 90, יראון – גד"ש עמק החולה, כפר גלעדי- גד"ש עמק החולה.
פרויקט זה מאפשר עיבוד מיטבי של השטח, לעיתים אף עשוה את ההבדל בין יש עיבוד או אין על שטחים נרחבים.
.